História

     Očná optika FASHIONOPTIC bola založená 1.12.2007. Založil ju očný optik - diplomovaný OPTOMETRISTA Radoslav Murin ( vtedy ako 26 ročný )
Prvá prevádzka bola otvorená 1.3.2008 na Chorvátskej ulici číslo 1, v Bratislave. 
 
   
 
     Už po pár dňoch, začali služby očnej optiky využívať zákazníci z blízkeho okolia z Justičnej, Karadžičovej, Záhradníckej ulice a z okolia Mlynských Niv.
 
Ako jedna z mála optík, ponúkala všetky služby z oblasti očná optika - OPTOMETRIA. Od predaja okuliarov, cez kontaktné šošovky, opravy a úpravy okuliarov, či meranie zraku a aplikáciu kontaktných šošoviek. Zo dňa na deň sa začalo optike dariť a doplnil sa sortiment o značkové okuliare. 
 
     Za pár mesiacov, sa spravila malá rekonštrukcia a doplnili sa, na tú dobu špičkové prístroje na zábrus okuliarových skiel a moderné prístroje na meranie zraku. Na meranie zraku sme používalí ako prví na Slovensku digitálny FOROPTER a ako jedna z mála optík, sme brúsili na plne automatizovanom brúsnom automate KAPPA od firmy ESSILOR. 
 
 
     V roku 2009, svitla myšlienka, rozšíriť poskytovanie svojich služieb v rámci Bratislavy a už v auguste v roku 2009 sme otvorili modernú prevádzku na ploche 60 m2 v Podunajských Biskupiciach v nákupnom centre HRON. Aj na tejto prevádzke sme poskytovali služby - meranie zraku, aplikácia kontaktných šošoviek... Meranie zraku sa robilo 3x týždenne a to pondelok, streda a piatok.
 
   
 
     Vzhľadom na to, že priestory na Chorvátskej ulici, už veľmi nevyhovovali, premýšľali sme, že prevádzku presťahujeme do väčších priestorov.
Asi po  dvoj mesačnom hľadaní, sme našli krásne priestory na Krížnej ulici, oproti tržnici, časť Trnavského mýto. Priestor o výmere 80m2, pôsobil ako tanečný sál, ktorý sa rozdelil na 4 miestnosti. Predajnú časť, optická dielňa, refrakčná miestnosť na meranie zraku a sklad. Na sklad sme prijali okolo 500 ks skladových skiel, ktoré sme brúsili zákazníkom na počkanie. Po presťahovaní sa na Krížnu ulicu, sa prevádzka na Chorvátskej ulici v roku 2010 zrušila.
 
  
 
     Prelom roka 2009/2010, bol pre optiku veľmi kritický. Vtedajšia hospodárska kríza a zníženy predaj sa podpisali pod to, že prevádzky odkúpil investor, ktorý pomohol optike prekonať ťažké a zložité obdobie. Cieľom bolo za každú cenu zachrániť optiku. Po náročnom a zložitom období, vyšlo slnko a optika začína naberať nový dych. 
 
 
 
     Február 2012, sa otvára ďalšia prevádzka v krásnom histrickom meste na strednom Slovensku v Banskej Štiavnici. Aj v táto prevádzka začala fungovať rovnakým systémom ako v Bratislave. Okrem predaja, sme sa venovali aj meraniu zraku OPTOMETRISTOM a to každú stredu na objednávku. Optometrista Radoslav Murin, pravidelne každú stredu dochádzal do Banskej Štiavnice. Merania začínali už ráno o 8.00 hod a končilo sa o 16.30 hod.
 
 
     September 2012, sa FASHIONOPTIC rozšírilo o ďalšiu prevádzku a to v OC PLUS v Pezinku. Aj táto prevádzka sa zaradila do konceptu FASHIONOPTIC a aj tu sa robilo meranie zraku OPTOMETRISTOM a to 3x do týždňa.: utorok, štvrtok a sobota. Opäť meranie zraku robil OPTOMETRISTA, Radoslav Murin. Vzhľadom na nedostatok personálu, ako očných optikov, predajcov a vyťaženosť OPTOMETRISTU, sa táto prevádzka v roku 2013 zrušila.
 
 
     Boli ešte rôzne pokusi presadiť sa najmä v Bratislave.: Gorkého, OC Dúbrawa... No však neúspešne. Až v roku 2014 sa spravil nový projekt a celá optika prešla znovu veľkými úpravami.
 
     August 2014, sa otvára prevádzka v OC Retro na Nevädzovej ulici č.6 v Bratislave. Veľký dôraz sa kladie na meranie zraku a expres vyhotovenie okuliarov. Vzhľadom na to, že sa zriadila na prevádzke aj dieľňa, zákazník odchádzal do hodiny z vyhotovenými okuliarmi. Tento projekt patril medzi veľmi úspešné projekty a celá reorganizácia celej optike veľmi pomohla.
 
 
     Skoro dva roky, prechádzala optika veľkými zmenami. Robili sa rôzne školenia, či už optikov, predajcov, alebo OPTOMETRISTOV.
Pravidelne sa navštevovali domáce a zahraničné kongresy s cieľom, poskytnúť pre zákazníka všetko služby z oblasti očná optika a OPTOMETRIA. Okrem merania zraku, sa Radoslav Murin venoval aj komplet riadeniu optiky a vyhotoveniu okuliarov. Jeho pracovná doba bola viac ako 14 hod denne.
 
     Od roku 2014, sme začali optiku prezentovať aj v médiach a to na rádiu Regina a v rádiu VIVA - VIVA Metropol. Neskôr si nás všimli aj iné reklamné agentúry a developeri, ktorí nám ponúkali rôzne zaujímave obchodné priestory. 
 
     
     Február 2016, sa otvára prevádzka v ZOC MAX Skalica, na prízemí nákupnej galérie. V Skalici sa otvorila prvá prevádzka ktorá už patrila pod nový koncept FASHIONOPTIC plus. Okrem názvu FASHIONOPTIC, pribudla koncovka plus. To plus znamená, že zákazník dostane niečo navyše. Predstavili sme skvelú AKCIU 1+1, kde pri kúpe okuliarov, druhé okuliare pre seba, alebo blízkych dostane zákazník úplne ZADARMO. Meranie zraku na prevádzke každý piatok OPTOMETRISTOM - Radoslav Murin. Aj tento projekt patril medzi veľmi úspešné projekty, preto padlo rozhodnutie v tom pokračovať. 
 
 
     
     September 2017, sa otvára prevádzka FASHIONOPTIC plus v ZOC MAX Dunajská Streda. Po rokoch skúsenosti a používania rovnakého štýlu predaja a služieb, aj táto prevádzka spĺňa všetky podmienky pre poskytovanie služieb konečnému zákazníkovi.
 
 
 
     Práve v tomto období si pripomíname 10. výročie očnej optiky FASHIONOPTIC. Za 10 rokov sme všetky naše prevádzky zmodernizovali a prispôsobili potrebám zákazníka.
FASHIONOPTIC plus tvorí tím zamestnancov, ktorí sú stotožnení zo smerom, kam sa celá optika uberá. Máme k dispozícií OPTOMETRISTOV, očných optikov a predajcov. K dnešnému dňu FASHIONOPTIC s.r.o zamestnáva 20 zamestnancov.
 FASHIONOPTIC tvorí  5 stabilných prevádzok.
 
- 2x Bratislava
- Dunajská Streda
- Banská Štiavnica
- Skalica
 
     Nemali sme v tomto biznise ustlané na ružiach, ale vedeli sme prekonať tie najťažšie chvíle, ktorých bolo veľmi veľa. A to nám pomohlo sa posunúť vpred. Dokázali sme z nuly vybudovať veľkú spoločnosť.  Človek sa učí na vlastných chybách. Hovorí sa, trpezlivosť ruže prináša. A nám ten boj a tá trpezlivosť, priniesla jeden obrovský záhon krásneho ovocia.
 
 
 
                                                                                  Radoslav Murin, dipl.o
                                                         očný optik, diplomovaný optometrista-kontaktológ